Uz. Dr. Özlem Eker kimdir?

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı ve psikoterapist Uz. Dr. Özlem Eker İzmir doğumludur. Ankara Fen Lisesi’nden  sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuş ve hemen ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi boyunca Prof. Dr. Işıl Vahip ve Prof. Dr. Vamık Volkan’ın yakın süpervizyonları ile psikanalitik yönelimli psikoterapi görüşmeleri sürdürmüştür. Asistanlık ve uzmanlığı boyunca Prof. Dr. Ali Saffet Gönül’ün ekibinde çalışmış ve yaptıkları çalışmalarla çok sayıda bilimsel konferansa konuşmacı olarak katılmış ve sayısız ödül kazanmıştır. Uz. Dr. Özlem Eker’in uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda yazısı bulunmaktadır. İzmir’de Türkiye Psikiyatri Derneği’nden Yeterlik Belgesi (2008) almış, cinsel terapi ve bilişsel davranışçı terapi uygulayan az sayıdaki psikiyatri uzmanından birisidir.

Uz. Dr. Özlem Eker, Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği’nin (CETAD) düzenlediği 140 saatlik temel cinsel terapi eğitimini ve 96 saatlik supervizyonlarını tamamlayarak sertifikalı Cinsel Terapist olmıştır. Halen cinsel terapi görüşmelerini sürdürmekte ve vajinismus, sertleşme güçlüğü/ sertleşme sorunu, erken boşalma, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel isteksizlik gibi sorunları olan geniş bir hasta profiline cinsel terapist olarak tedavi hizmeti vermektedir.

Psikiyatrist ve cinsel terapist kimliğinin yanısıra Doç. Dr. Hakan Türkçapar’dan bilişsel davranışçı terapi eğitimini tamamlamıştır ve Türkiye’de Blişsel Davranışçı Terapiler Derneği ile A.B.D.’nde A. Beck tarafından kurulmuş olan Academy of Cognitive Therapy (Bilişsel Terapi Akademisi) sertifikasyon programına başlamıştır. Bilişsel davranışçı terapi uygulayarak ilaç tedavisine yanıt vermeyen ya da ilaç kullanmak istemeyen hastaların terapi görüşmelerini sürdürmektedir. Uygulama alanları arasında depresyon, panik atakları/panik bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, fobiler, sosyal fobi, ilişki ve uyum sorunları, sınav kaygısı, sağlıkla ilgili endişeler bulunmaktadır.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra bir süre İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan Dr. Özlem Eker, serbest hekimlik yaparak psikoterapi uygulamalarına yoğunlaşmak için tam zamanlı kendi ofisinde çalışmaya başlamıştır.

Adres: Ali Çetinkaya Bulvarı Karaahmetoğlu Apt. No: 52 Kat: 4 D: 15 Alsancak İzmir (Alsancak Kapalı Spor Salonu Karşısı)

Tel: 0 535 543 65 32 / 0 232 422 15 85